microsoft [F I L I P (DEAF) K A L O U S E K] torrent

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Komunikace

ICQ CZ

 

Informace:

ICQ je software pro instant messaging využívající protokolu OSCAR. Program byl vyvinut izraelskou firmou Mirabilis a vydán v roce 1996. Nynější vlastníkem je firma AOL, která v roce 1998 koupila firmu Mirabilis za 407 milionů dolarů. V Česku zajišťuje podporu, oficiální překlad a prezentaci klienta ICQ firma a portál Atlas.cz.

 

MSN CZ

Informace:

Windows Live Messenger (zkráceně WLM) je klient pro instant messaging od společnosti Microsoft, který je k dispozici pro Windows XP, Windows Vista a Windows Mobile. Je součástí online služeb platformy Windows Live (dříve pod názvem MSN) a je k dispozici zdarma v licenci freeware.

Velkou výhodou tohoto klienta je synchronizace s Microsoft Outlook a plná integrace v systému Windows. Dále také umožňuje komunikaci prostřednictvím textových zpráv, video přenosů, chat, sdílení fotek a a přenosu hlasu. Samozřejmostí jsou smajlíci. Specialitou je tzv. šťouchnutí (způsobí zatřesení uživatelova okna) a mrknutí (animace v okně pro posílání zpráv). Komunikovat lze nově i s uživateli Yahoo! Messenger.

Windows Live Messenger je často zaměňován s Windows Messenger, což je však stará a již nevyvíjená verze tohoto produktu, též od společnosti Microsoft.

 

Camfrog EN

Informace:

Camfrom Video Chat je poměrně dobře propracovaný program na komunikaci po internetu hlavně přes webkameru.Vím že hodě z vás používáte pro komunikace pomocí webkamery nějakého populárního IM klienta (např. ICQ), ovšem to má jednu nevýhodu - tyto programy jsou stavěné především na textovou komunikaci a tudíž můžete při používání tohoto programu narazit na problém a to jest, že člověk se kterým se chcete spojit má na počítači alternativního IM klienta, který nepodporuje komunikaci přes webkameru, případně podporuje jen po nainstalování plug-inů (např. Miranda IM). Je zde však jednoduché řešení jak můžete komunikovat s lidmi z celého světa!
To řešení skýtá program CamFrog Video Chat. Již z názvu je jasné že program je především pro komunikaci obrazem. Po nainstalování vás CamFrog provede jednoduchou registrací. Poté se můžete připojit do chatovacích místností na CamFrogu, kde můžete komunikovat s lidmi z celého světa, pomocí:

  1. textové komunikace
  2. video komunikace (webkamery)
  3. audio komunikace

Pokud si chcete s někým povídat v soukromí, není problém. Stačí si onoho uživatele přidat do Contact Listu (podobné jako v ICQ5) a normálně s ním chatovat či komunikovat přes webkameru.
Program je šířen ve dvou verzích: free a professional. Free verze je plně zdarma, nic méně má omezené některé funkce, které v professional verzi dělat můžete (např. zakládat nové chatovací místnosti apod.), professional verzi si však musíte zakoupit.
V našich lužinách a hájů ale není tento program příliš rozšířen, a proto zde zatím nenajdete moc čechů, nebo slováků, ale myslím že to se v nejbližší době změní.
Pokud tedy hledáte kvalitní program pro video komunikaci přes webkameru, je pro vás tento program trefa do černého.

 

ooVoo EN

Informace:

ooVoo je zajímavý komunikační program, který se pokouší posunout možnosti internetové komunikace ještě dále. Neomezuje se totiž na pouhý text a ani zvuk ji nestačí. Tato aplikace je totiž přímo určená k provozování videochatu a videokonferencí přes síť internet.

K provozování komunikace s využitím této aplikace je potřeba si zřídit vlastní účet (tvorbou účtu je uživatel proveden při prvním spouštění programu). Pak hned je již možné pracovat s tímto klientem, který je koncepčně i vzhledově podobný programu Skype, ale rozhodně nezanedbatelné nejsou ani prvky pocházející s aplikace Windows Live Messenger.

Vedle video-komunikace až se šesti uživateli ooVoo umí:

  • Odesílat textové zprávy (chat)
  • Odesílat video zprávy
  • Odesílat soubory (a to i více uživatelům najednou)

 

Nejoblíběnšjší chodíme ICQ a Camfrog, ale málo chodíme MSN a ooVoo (důvod nejvíce lidí chodí ICQ a Camfrog víte)

Jaký program nejvíce líbit?

ICQ (20)
 

MSN (18)
 

Camfrog (42)
 

ooVoo (28)
 

jiný program (11)
 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.